פוסטים לפי קטגוריות: מאמרים וסיפורים

מדוע כלבים חיים פחות מאנשים?

תשובה של ילד בן 6 כוטרינר, יצא לי לבדוק כלב אירי בן 13 בשם Belker. הבעלים של הכלב, רון, אשתו ליסה, והילד הקטן שלהם שיין, היו מאוד קשורים לכלב Belker, והם קיוו לנס. בדקתי ומצאתי שהכלב Belker גסס מסרטן. אמרתי למשפחה שאנחנו לא יכולים לעשות שום דבר לBelker, והצעתי לבצע את הליך המתת חסד לכלב… להמשיך לקרוא »

וטרינר מומלץ בקרית גת

  בקרית גת ישנה מרפאה וטרינרית מומלצת המנוהלת ע”י הוטרינר אמיר וינברג. המרפאה מספקת מגוון שירותים ולמעשה את סל השירותים המלא עבור הבעלים של חיות המחמד. לצורך ההבהרה המרפאה הווטרינרית נושאת בשם “וטרינר בכפר” על שם הסניף הראשון שהקים דר’ ויינברג במושב סגולה, סניף אשר משרת מזה שנים במסירות רבה את תושבי המועצות האזוריות יואב… להמשיך לקרוא »

גידול קטנטן על רגל של כלב

  אלו תמונות מהמיקרוסקופ של דגימה שלקחתי מגידול קטנטן על רגל של כלב. הכלב הגיע לקבל זריקה נגד תולעת הפארק ובדרך שמתי לב לגידולון הקטן על גב כף רגלו. הגידול לא נראה טוב..אדום ונפוח. ואכן- התוצאה היא שזה גידול סרטני של תאי mast שחייב הסרה מיידית. בשבוע הבא הגידול יהיה כבר בפח. זה מבהיר מדוע… להמשיך לקרוא »

מקס החתול

    זה מקס. חתול בן 9 שסובל מספר חודשים מהקאות ושלשולים. הגיע אלי לבדיקה ונמצא בבדיקת אולטראסאונד שיש לו גידול שחוסם את מעבר האוכל במעי הדק. מקס עבר ניתוח בו הוסר מקטע המעי החסום והגידול נשלח למעבדה לסיווג. מקס מחלים יפה מהניתוח והפסיק להקיא. תשובת המעבדה חזרה והגידול לצערי נמצא כסרטני ואנחנו מקווים שעד… להמשיך לקרוא »

הגרב של לואי

                          זה לואי…וזו הגרב של לואי שהוא מאד אוהב…לכן הוא בלע אותה והיא יצרה חסימת מעיים שסיכנה את חייו. לואי עבר אתמול בלילה ניתוח להוצאת הגרב…. אבל זה לא היה ניתוח רגיל. בגלל שלפני שלוש שנים לואי עשה את אותו טריק עם חתיכת… להמשיך לקרוא »

פלפל נתקל בצינור מסוג צפע

    פלפל הוא כלב חמוד ושובב…כשמו כן הוא… מה שהוא לא יודע זה כשמתעסקים עם צינורות השקיה , לפעמים לצינור יש שיניים והוא מכיש בחזרה.. במקרה הזה פלפל נתקל בצינור מסוג צפע.. זוחלים בעלי דם קר מתעוררים באביב ומגבירים פעילותם לאורך הקיץ. הזוחלים המסוכנים ביותר לבעלי החיים שלנו הם נחשים כגון, צפע ארצישראלי שהוא… להמשיך לקרוא »

וטרינר בקרית גת מבצע ניתוח בלוטת הדמעות בכלב- צ’רי איי

צ׳רי איי זה כינוי למצב בו בלוטת הדמעות קופצת החוצה ומתחילה להיתייבש. במצב זה נדרש ניתוח להחזירה למקומה כמה שיותר מהר כדי למנוע נזק ארוך טווח לעין. הבלוטה יוצאת כי היא מתנפחת מעבר לגודלה המקורי- לרוב עקב רגישות אלרגית וכך נלחצת החוצה. בניתוח מחזירים אותה למקומה                  … להמשיך לקרוא »

וטרינר בקרית גת טיפל באיגואנה

גוסה הוא איגואנה בן 8 והוא לא מרגיש טוב…מקיא ולא אוכל..אז קצת בדקנו וקצת צילמנו ומה מצאנו? חול…והרבה חול במעיים שגורם לחסימה… בגלל שגוסה לא מקבל תוספי סידן וויטמינים הוא החליט שהחול ישלים לו את החסר ואכל חול..רק הבעיה שהוא קצת טעה והכניס את עצמו לבעיה…אל דאגה..עם קצת תרופות ונוזלים זה ישתחרר.      … להמשיך לקרוא »

וטרינר בקרית גת מטפל גם בעז ננסית

ד”ר…לחתול שלי כואב הראש.. בגלל שגדל לו משהו על המצח…ברור… מידי פעם מגיעות אלינו גם חיות קצת יותר יוצאות דופן.. בתמונה עז ננסית מבי”ס לובה אליאב בלכיש שהרגישה לא טוב אחרי חיסון ממשלתי קיבלה טיפול וחזרה לשמח את הילדים בבית הספר                            … להמשיך לקרוא »

טיפולי שיניים

  חיות המחמד שלנו משתמשות בשיניהן כמונו כדי ללעוס מזון. אך גם כדי לשחק ולתקשר עם הסביבה. מחקרים מראים שסף הכאב בחיות זהה לזה של האדם אך האינסטינקט החייתי של – הסתרת חולשתך מפני הלהקה או היריב – שולט ולכן בעל החיים שלנו לא יראה סימני כאב עד שזה יהיה קשה מנשוא. כלב ימשיך לאכול… להמשיך לקרוא »