פוסטים לפי קטגוריות: טיפולים וטרינרים

גוף זר במערכת עיכול בכלב

גוף זר במערכת עיכול בכלב שיפו השובב, גור בן ארבעה חודשים שאוהב ללעוס שטויות בבית לא מרגיש טוב כבר כיממה.אפאטי חלש וחסר תיאבון.בבדיקה מיששתי גוף זר בבטן מרכזית ובניתוח זה מה שיצא: מוצץ של ילד…חצי לעוס ומנופח שהיה תקוע במעי וחסם אותו לחלוטין.המעי כבר התחיל לסבול מחוסר אספקת דם תקינה ואני לא רוצה לחשוב מה… להמשיך לקרוא »

אבן בדרכי השתן

אבן בדרכי השתן מיקרה מעניין ליום גשום- כלבה קטנה בת 7 טרייר מעורבת…משתינה בבית כבר חצי שנה.כל הזמן כמויות קטנות..בבדיקה נראה באולטראסאונד גוש עגול שממלא את כל השלפוחית ובצילום רנטגן ניתן לראות שהגוש הוא אבן גדולה. האבן נוצרה בגלל עודף במינראלים בשתן והתגבשות איטית-לאבן ענקית כזו לוקח כמה חודשים להיווצר…היום הוצאה בניתוח כמו שאתם רואים… להמשיך לקרוא »

אנדוסקופיה בכלב

אנדוסקופיה בכלב בלנקו הובא למרפאתי כאשר הוא מתעטש בחוזקה ודם יוצא מנחיר אחד. במיקרים כאלה עלי להיעזר במצלמת הדמייה ייעודית שיכולה להיכנס לתוך חללים צרים ולהראות מה הבעיה. הדבר נעשה כמובן בהרדמה מלאה כי אין כלב שירשה שידחפו לו דברים לאף והוא חייב לא לזוז בעת הבדיקה. בבדיקה ראיתי כי מערות האף של בלנקו “אכולות”… להמשיך לקרוא »

עצם תקועה בקיבה בכלב

עצם תקועה בקיבה בכלב הכלבה פינצ’י הובאה למרפאתי כשהיא חלשה אפאטית ולא מרגישה טוב. בבדיקה פיזיקלית גיליתי כי הבטן שלה כואבת מאד ויש לה שברי עצמות חדים מאד בצואה. הלקוחה סיפרה שלפעמים היא אוכלת עצמות ומסתובבת חופשי במושב. בצילום הרנטגן המוצג ניתן לראות עצם חדה שיושבת בתחתית הקיבה – מסומנת בחץ. העצם גרמה לה לכל… להמשיך לקרוא »

גידול מכרסמים – דברים שצריך לדעת

גידול מכרסמים – דברים שצריך לדעת ארנבונים, שרקנים, אוגרים ועוד… כל המכרסמים הם יונקים. הולדות נולדים קרחים ועם עיניים סגורות ותלויים לגמרי באימם. רק גורי השרקנים נולדים עם פרווה ועיניים פתוחות ויכולים להתחיל לאכול מזון רגיל כבר בימיהם הראשונים. למרות שהשרקנים קרובים יותר גנטית לפיל מאשר לארנבון, אכלול אותם כאן כי צרכיהם מבחינת הגידול הם… להמשיך לקרוא »

הכינו כלביכם לקיץ

עם בוא הקיץ, הטבע מתעורר אחרי תרדמת החורף ואיתו מתעוררים גורמים רבים שאנחנו, כבעלי כלבים וחתולים, צריכים להתכונן אליהם. בהתאם להשקפה כי הרפואה הטובה ביותר היא המניעה – החלטתי להביא בפניכם מספר עובדות שיש לדעת, כדי להימנע מכל הנזקים והסכנות שעומדות בפני חיות המחמד שלכם בקיץ. הטפילים: עם עלית הטמפרטורה מתעוררים החרקים ופרוקי הרגליים ומגבירים… להמשיך לקרוא »

טיפול חירום בבעלי חיים

באחד מימי השישי היפים, כשהשמש כבר כמעט ושקעה וכולם מתכוננים כבר לסוף השבוע – קיבלתי טלפון בהול. מהצד השני שמעתי קול דואג ועצוב שאמר לי – “תותי שלנו נדרסה והיא מיללת מכאבים”. ייעצתי להם לבוא מיד למרפאה כי אף פעם אי אפשר לדעת אם אין פגיעות פנימיות ודימומים פנימיים עד שלא נבדקה החיה ע”י רופא…. להמשיך לקרוא »

מחלת הכלבת

לא אחת, אני נתקל בלקוחות השואלים אותי: “הכלב של השכנים שרט את הילד שלנו עם הציפורן תוך כדי משחק, האם זה מסוכן?” ראשית, יש לציין כי נגיף הכלבת אינו עובר דרך ציפורניים אלא ע”י נשיכה או מגע של רוק החיה הנגועה ברירית, לדוגמא רירית העין (אך הדבקה כזו נדירה מאוד). כיום, החוק במדינת ישראל דורש… להמשיך לקרוא »

בקיץ כולנו אוהבים ללכת לים

בקיץ כולנו אוהבים ללכת לים, וכמובן שכל המשפחה רוצה לבוא – כולל הכלבים. לפני שאתם לוקחים את חומי לים יש כמה דברים שצריך לדעת כדי להימנע מבעיות הקשורות למפגש כלב – ים: כשאתם אורזים ציוד לנסיעה, לא לשכוח כלי למים והרבה מים טריים בשביל הכלב – מי הים מכילים ריכוז מלחים גבוה שעם שתייתם גורמים… להמשיך לקרוא »

מנת דם מצילה חיים

באחד מימי הקיץ החמים הובאה למרפאתי הכלבה פיצי – מגזע קוקר ספנייל בת שנתיים. הבעלים התלוננו על דימום מהאף ודם בשתן, עייפות וחוסר רצון לאכול. בבדיקה נמצא שפיצי סובלת מחום גבוה (C°39.7), הגדלת בלוטות לימפה ודימום מהאף. בבדיקת דם מצאתי שספירת הטסיות ( החלק בדם שבונה את קרישי הדם הראשוניים) של פיצי נמוכה בהרבה מהנורמאלי… להמשיך לקרוא »